שאלות נפוצות

מה ההבדל בין טיפול פסיכולוגי לאימון אישי/הדרכת חיים?

טיפול פסיכולוגי הינו תהליך מרתק שבו המטפל עוזר למטופל להבין דברים לגבי עצמו בעיקר על ידי התבוננות בעבר ובמרכיבים שונים בחיי המטופל שעיצבו אותו והשפיעו עליו. בטיפול פסיכולוגי הדגש הוא מאוד רגשי נפשי והוא עוזר מאוד לבן אדם להבין בעצם "למה הוא ככה". באימון/הדרכה מתמקדים יותר בעתיד ואיך נרצה להיות. אנחנו מנסים לעצב את העתיד ולצעוד לקראתו.

אבל בכל זאת יש לפעמים שיחות שבהן עולים נושאים מהעבר, אז מה ההבדל?

באימון/הדרכה לא מתעכבים ומנתחים נושאים מהעבר ברמה פסיכולוגית. אמנם כן ניתן להם מקום ומתבוננים בהם אך לא נשארים בנושא ודשים בו.

מה זה כל ריברסינג הזה והשיטות האלטרנטיביות שבהם את משתמשת?

אני משלבת בין שיטות טיפול אלטרנטיביות ואינטואטיביות כגון ריברסינג לבין פרקטיקה אימונית, הכל בהתאמה למה שהלקוח רוצה ורמת הבשלות שלו להכיל. אין נוסחה קבועה

היום יש כזה שפע של מאמנים מטפלים ומדריכים מכל מיני סוגים, איך אדע שאני הולך לאדם הנכון?

ראשית אני ממליצה לבדוק, איפה המטפל שלך למד, כמה ניסיון מקצועי יש לו, לקרוא מאמרים שלו וכו' אבל הכי חשוב זה לפעול לפי האינטואיציה שלך ולבדוק אם אתם מתחברים או לא. לכן כדאי ללכת לפגישת ניסיון (אם אפשר) ולבדוק אם יש כימיה. הכימיה ביניכם חשובה להצלחת הטיפול. אל תתייאשו וחפשו את האדם המתאים לכם גם אם זה דורש כמה פגישות עם מטפלים שונים.

יש לי חבר טוב שמקשיב לי ועוזר לי כשיש לי בעיה, למה כדאי לי בכל זאת ללכת לטיפול?

לרובנו יש אנשים שאנחנו סומכים עליהם והם עוזרים לנו בעת צרה וזה נפלא וחשוב מאוד. ההבדל בין שיחה עם מטפל לשיחה עם חבר הנו משמעותי ביותר. ראשית, מטפל טוב מגיע ללא שיפוט, דעה קודמת או אינטרס. הוא כאן בשביל להקשיב רק לך, את/ה במוקד תשומת ליבו ומטרתו היחידה היא לעזור לך. שנית, למטפל יש את הידע המקצועי הנכון והניסיון על מנת לעזור לך. כתוצאה מכך מטפל יודע לשאול את השאלות הנכונות ורואה את התהליך שאתה עובר במבט על מהתחלה עד סופו.

הרבה פעמים בטיפול נאמרים דברים שכבר ידעתי, אז בשביל מה ללכת?

מטפל לא ממציא דברים שלא קיימים. התת מודע שלנו כבר יודע הכל, מטפל משקף את מה שהתת מודע יודע ומעביר את האינפורמציה למודע. בשפה פשוטה המטפל מתפקד כמראה. כששומעים ורואים את עצמנו מבחוץ קל לנו יותר להבין מה לא בסדר מבפנים. אפילו אם ידענו משהו קודם, בטיפול אנחנו מבינים איך הדבר משפיע על חיינו ואיך ניתן להתגבר עליו.

איפה את מקבלת?

אני מקבלת ברמת גן וגם בזום.

Scroll to Top
גלילה למעלה

התחברות

דילוג לתוכן