רווקה בכבוד/ליגד גרנית פורת

למה אנחנו סובלות את כל החרא הזה?

הייתי רוצה אחת ולתמיד להבין אתכן, במקום להתעצבן כל פעם מחדש פשוט להבין. הייתי רוצה לפשט את כל הנושא, ללא ללכת לנטייה הטבעית שלי של הבנה פסיכולוגית, ניתוח חמלה וחפירות, להבין באופן פשוט וקל.

איך זה ייתכן שאתן נמצאות בקשר האומלל הזה?

ואני מדברת אליכן, נשים טובות, נחמדות, שיש להן מה לתת, בנות של הורים, אחיות ואולי אף אימהות בעצמן. אתן.

המאמר הקטן שלי הינו קול קורא לכל אותן נשים:

שנמצאות בקשר עם גבר נשוי/לא פנוי

שנמצאות בקשר עם גבר שלא רוצה איתן משפחה ולא מוכן להתחייב

שנמצאות בקשר עם גבר שמתעלל בהן רגשית (שלא נדבר על פיזית כמובן)

שנמצאות בקשר עם גברים קנאים/קמצנים/שרוטים

שנמצאות בקשר עם גבר שלא פנוי רגשית

שנמצאות בקשר עם האקס…ההוא שלא רצה אותן ב100% אבל עדיין הן שם

שנמצאות בקשר עם גבר שעדיין עושה כל מה שאמא שלו אומרת לו וחיי לפי החליל שלה

שנמצאות עם גבר שלא אומר שהוא אוהב ו/או לא מראה

שנמצאות בקשר עם גבר שלא יודע/ או מוכן להשקיע במיטה או בקשר

שנמצאות עם גבר שלא בשל, ילדותי, תלותי או קר ואדיש שמשחק חם קר

נמאס לי! נמאס לי לשמוע איך כל פעם מחדש אתן משלימות מתפשרות ומשכנעות את עצמכן ש"יהיה בסדר" ו"צריך להתפשר", נמאס לי שהפחד מלהיות לבד הוא כה גדול עד שאתן מקבלות את כל השיט הזה. בולעות מתקפלות שותקות ונשארות. אולי אתן תוהות איך ניתן לדעת אם אתן נמצאות בקשר אומלל, ובכן ניתן לבדוק זאת על ידי שאלה אחת פשוטה.

אם הייתה לך בת, היית שמחה אם היא הייתה בכזאת מערכת יחסים?

מממ מעניין. בנות יקרות השנה היא שנת 2012 להבדיל מתקופות אחרות באנושות, כיום את לא צריכה גבר בשביל ביטחון כלכלי או הגנה פיזית את לא צריכה גבר בשביל צייד או סיפוק מיני, את לא צריכה גבר בשביל להגשים את עצמך או משאלותיך וחלומותיך ואפילו תאמיני או לא את לא צריכה גבר בשביל להיכנס להריון. ביקור בבנק הזרע יעשה את העבודה. אבל לא… את רוצה את התמונה השלמה, הפנטזיה הזוגית. אמא ואבא. ואני בעד, לכי על זה…אבל בואי נבדוק משהו, האם הקשר שאת נמצאת בו עכשיו מוביל לשם? האם את מתקדמת? האם הגבר הזה הוא הגבר שנמצא שם לצידך בפנטזיה הזוגית או שבשביל להכניס אותו לפנטזיה את צריכה שהוא ישנה את X ישתפר בY ויפסיק לעשות Z ?

הרבה פעמים אני שומעת את הטיעונים הבאים: "אבל יש לנו חיבור שמימי", "אני לא מרגישה ככה עם אף אחד אחר", "הוא ישתפר, דיברנו על זה". ובאמת ברגע שמדברים על אלוהים ועל חיבורים שמימיים ורגשות אני נוטה לשתוק. (לא באמת…מאוד קשה לי לשתוק) כי מי אני שאפריד בין בני זוג שנשמותיהם מחוברות בקשר קוסמי? מי אני שאזלזל בעומק הרגש שיש בין שני אנשים? אני באמת לא יודעת הרבה. אבל ממה שאני יודעת נראה לי שקשר טוב אמור להיות נעים, הדדי, מקנה ביטחון, תקשורתי עם חיבור מחייב. וממה שאני הבנתי לגבי אלוהים זה שאם זה צריך לקרות זה יקרה בדרך קוסמית זו או אחרת, אז למה את צריכה לסבול בינתיים? למה זה כואב? לשם הפרוטוקול חשוב לי לסנגר על אלוהים (הבריאה/ חוקי היקום/בודהה או כל מה שאתן מאמינות בו פשוט בעיני הכול אחד). הדרך היא לא מתוך סבל אלא אהבה וחברות עמוקה הדדית ומחייבת. אם אין איזון בקשר אם לאחד כוח רב יותר על השני, אם אחד מהשניים חושש וחרד אם אחד רוצה יותר מאשר השני… איפה אלוהים?

והגברים הללו, זה לא אשמתם, אני מבינה אותם. אנחנו יצרנו אותם. בגלל שיש מסה נשית כזו גדולה שמאפשרת לגברים להתנהג בצורה הזו ההתנהגויות האלה ממשיכות לקרות. אם גברים היו מבינים שאישה לא אמורה לספוג את כל ההתנהגויות שלהם ולא בכל מחיר אישה תישאר בקשר, הם יתחילו להתאמץ, הם יתחילו להבין שיש להם מה להפסיד, הם יתחילו לכבד יותר הם יתחילו להתנהג כמו מחזרים. אבל לא… כשאנחנו מתנהגות כמו חיה מפוחדת על ערש דווי וקופצות על ההזדמנות לקצת קשר, אינטימיות, חום, חיבוק.. משהו לעזאזל… הם הופכים לאדונים.

ויש לי גם משהו לומר לכל אותן אימהות, דודות, חברות או בכלל נשים טובות לב (שימו לב שזה תמיד נשים!) שנורא נורא מודאגות שאין לכן בן זוג או שלא התחתנתן, או שאין לכן ילד, או אין לכן עוד ילד, או שאת כן או לא מניקה, או כן או לא חוזרת לעבודה, או כן או לא השמנת… וכו' וכו' ….SHUT THE FUCK UP!!! תנו לנו לחיות את חיינו לטעות ולגדול, לצמוח ולפרוח. הלחץ של החברה שלנו יוצר בחירות במערכות יחסים גרועות, גירושין, בעיות ביטחון עצמי ועוד כל מיני כולרות. די. תתרכזו בחיים שלכן ולא בתחתונים שלנו. תודה.

אני מזמינה אותך להיות רווקה בכבוד. רווקה בכבוד זאת אחת שלא מבזבזת זמן על מה שלא מדויק עבורה. רווקה בכבוד זו אחת שיש לה מספיק אהבה עצמית לא להיות בקשר אומלל. רווקה בכבוד זאת אחת שמתייחסת לעצמה בכבוד ולא נותנת לאחרים לדחוף את האף או לגבר לנצל או להשפיל אותה. אני מתחננת, תהי טובה אל עצמך, שימי את הלחץ בצד, תמלאי את חייך במה שעושה לך טוב והכי חשוב…

אל תלכי לישון ליד מישהו שלא רוצה אותך עד הסוף. אין יותר נמוך מזה.

יש גברים מהממים בחוץ, את פשוט לא יודעת לזהות אותם וגם הפסקת להאמין שהם קיימים.

בואי לפתוח את העיניים,

בנובמבר נפתח עוד סיבוב של הסדנה למציאת זוגיות

לפרטים 052-3252141

ליגד גרנית פורת.

ואם אתן רוצות פרטים נוספים על אימון אישי למציאת זוגיותאימון אישי להגברת ביטחון עצמי או יציאה ממשברים אתם מוזמנות לגלוש בעמודים השונים באתר.

Scroll to Top
גלילה למעלה

התחברות

דילוג לתוכן