אמונה באהבה

השאלה הראשונה שאני שואלת לקוחה שמגיעה אלי לסדנה או לקליניקה היא: “האם את באמת רוצה זוגיות”? והן בדר”כ מגחכות לנוכח השאלה, הרי הן באו לקבל הדרכה למציאת זוגיות. אבל אני לא מוותרת, מתוך האמונה שלרצות זוגיות ולומר שאנחנו רוצות זוגיות הם שני דברים שונים.

נשים רבות טוענות שהן רוצות זוגיות כשלמעשה הן אומרות את זה מתוך מקום של פחד. הרווקות של היום משועבדות, משועבדות לפחד, בדומה לבני ישראל אלפי שנים קודם לכן, שחיו שנים מתוך הפחד. הפחד להתנגד, הפחד למות, הפחד לשבור את הסטאטוס קוו הקיים, הפחד כי הם חלשים מדי, הפחד להאמין ולקוות שיהיה אחרת. המשמעות של עבדות, עמוקה יותר מעבודה קשה וסבל. עבדות היא לחיות מתוך פחד. ולהיות רווקה בימינו, משמע, להשתעבד לפחד שהחברה זורעת בנו. להיות רווקה, משמע להתמודד עם ציפיות חברתיות, עם סביבה שבוחנת אותך ואת השתלבותך בעולם. להיות רווקה משמע לפחד, אולי זה לא יקרה לי, אולי הביציות שלי יתקלקלו, אולי אימא שלי צדקה כל השנים? אולי אני פגומה? אולי אני לא שייכת?

בצאת ישראל ממצרים

על מנת שבני ישראל יזרמו עם משה רבנו, וכדי שהם יאזרו את האומץ באמת לצאת ממצרים, הם ראשית היו צריכים להשתחרר מהמשעבד העיקרי שלהם – הפחד. הם היו צריכים להבין שיש עולם אחר בחוץ, שהם לא חייבים להישאר בתפקיד העבדים ושעליהם להתגבר על פחדיהם על מנת לעשות שינוי. בדומה לכך, השלב הראשון במציאת זוגיות הינו להבין עד כמה אנו מושפעים מהדרישות הסביבתיות וכמה אנו מתנהלים מתוך פחד. ההבנה הזו שאני בת 33, רווקה ומאוד לחוצה כי אני מושפעת בין היתר מהסביבה החיצונית, עוזרת לרווקה לכעוס על עצמה פחות וכשאני כועסת על עצמי פחות, אני מאפשרת לעצמי לשנות משהו. אבל איך משחררים את הפחד?

מהי אמונה?

כאן נכנס החייל השני במשחק, בעצם חיילת – אמונה. אם בני ישראל לא היו מאמינים למשה שהוא מייצג את אלוהים, אילולא האמינו שיכול להיות אחרת ושיש בגורלם לשנות את המציאות של חייהם, כנראה שעדיין היינו נשארים במצרים. אמונה היא הדבר היחיד שיכול לדרבן אדם לצאת מאזור הנוחות שלו, ובעולם הרווקות לאמונה תפקיד ראשי ולמעשה הכרחי. אני לא יודעת אם משה באמת חשב באופן רציונאלי שהמטה שלו אכן יהפוך לנחש או שהנילוס יתמלא בדם, אבל הוא האמין. הוא האמין במשהו גדול יותר, האמין בדרך שלו, האמין שזה יקרה עבור עם ישראל.

האמונה במציאת זוגיות דומה ושונה לאמונה באלוהים. למעשה היא נחלקת לשני קריטריונים פשוטים למדי: אמונה שזה יקרה עבורי ואמונה שזה מגיע לי. אני נוהגת לומר שאם ללקוחה יש את שתי אמונות הבסיס האלו היא לא צריכה הרבה הדרכה, היא כבר בדרך לשם. אבל האמת היא שמעטות מאמינות שזה יקרה להן ומעטות מאמינות שזה מגיע להן, ולכן זה גם לא קורה.

המפתח או ה”סוד” הגדול למציאת זוגיות הוא להאמין. את חייבת להאמין שזה מגיע לך, כן כן – מגיע לך בן זוג! את חייבת להאמין שבן הזוג המתאים יגיע אלייך, בזמן המתאים לשניכם. את חייבת להאמין שאת ראויה למצוא בן זוג! שאת טובה, נפלאה ומהממת ושמגיע לך שיהיה לך טוב. ואת חייבת להאמין שזה יקרה לך, עוד בחיים האלו. אם לא תאמיני בזה לא תצליחי למשוך את זה לחייך, פשוט כך.

זה לא שאת פטורה מהבנה של מה מעכב אותך בדרך לזוגיות, או שאת לא צריכה להתנהג בצורה שמעודדת זוגיות, את צריכה ללמוד ולהבין למה ואיך את כרגע רווקה. אבל תזכרי שכל שתלמדי על מציאת זוגיות זה טוב ויפה, אבל הלימוד החשוב מכל זה ללמוד להאמין. להאמין שזה יקרה ולהאמין שמגיע לך.

אז איך עושים את זה?

איך מתחילים ללמוד להאמין? לכל אחד ואחת יש ניצוץ של אמונה, גם אם הוא קטן ביותר. לבני ישראל כנראה היה את הניצוץ הקטן הזה וכשמשה הגיע הם ניצלו את ההזדמנות להגדיל אותו. כנ”ל לגבייך, את צריכה למצוא את הניצוץ הזה בתוכך ולחפש מה יגדיל אותו. ראשית, בשביל להגביר את האמונה שלנו אנחנו צריכים סביבה תומכת. חשבי כמה קשה זה להאמין במשהו נגד כל העולם? אתרי ורתמי אנשי מפתח בחייך שיהוו מאין “משה” עבורך. משפחה, קורס, חברים או מטפל, אנשים שיתמכו באמונה החדשה שלך של- הכל בסדר, הכל יהיה בסדר זה יקרה לי, כי אני ראויה לזה! לעיתים מספיק אדם אחד שיאמין בך כדי להתחיל שינוי פנימי.

שנית, תתחילי להתבונן במילים שיוצאות מפיך ואילו מחשבות עוברות לך בראש. האם את שומעת את עצמך אומרת “לי זה לא יקרה” או “היא התחתנה כי היא מהממת… אני לא” וכיו”ב. התחילי לתפוס את עצמך במילים, תביני שזה הפחד שמדבר וגורם לך להיות משועבדת למצב הקיים. כשהאמונה קטנה, זה אומר שקיים איזשהו פחד. פחד מלהאמין שזה אכן יקרה לי או פחד שזה לא יקרה לי. כשפחד צץ ניתן להקטינו על ידי זיהוי שלו, כמו שימוש לדוגמא במנטרות המעודדות את האמונה. אמונה הולכת יד ביד עם חשיבה חיובית, אל תשבי רגל על רגל ותחשבי שיום אחד תקומי בבוקר וכל מחשבותייך יהיו חיוביות, התחילי לתרגל כבר עכשיו! תבני את “שריר האמונה” שלך.

שלישית, תתחילי להסתכל על מה שיש לך להציע, על האיכויות המיוחדות שלך, נסי להתרכז כמה שיותר במה שטוב בך ולא מה רע בך או מה טוב באחרים. תביני שאת יכולה לבחור במה להאמין, יש לך שליטה על זה. את בוחרת את התסריט להאמין בו. את לא קורבן של החיים, את הציירת והיוצרת שלהם. את מחליטה אם להישאר בעבדות ובפחד או לא.

אני מזמינה אותך לקחת את החג הזה ולצאת מעבדות לחירות. חירות אמיתית היא חופש ממה שאחרים חושבים עלייך, ממה שמצפים ממך, ממה שנראה נכון או מקובל. חירות אמיתית היא להיות את ולהאמין שזה מספיק בשביל לקבל את כל הטוב שיש לעולם להציע. חירות אמיתית זה לבקש לעצמך זוגיות מתוך כנות, השלמה ואהבה עצמית ( ולא מתוך “כולם התחתנו מה איתי?”). כמה מבחני אמונה בני ישראל עברו בשביל להגיע לארץ המובטחת? כמה עליות ומורדות באמונה הם חוו? גם לך יהיו, אבל המשיכי לפסוע בדרכך, המשיכי להזין אותה, השתמשי בכל מה שדרוש לך על מנת לחזק אותה, כי רק כשתאמיני – זה יקרה! וזה קורה בשנייה אחת כמו קסם, תאמיני לי אני רואה את זה קורה מדי שבוע.

Scroll to Top
גלילה למעלה

התחברות

דילוג לתוכן